Новини
Девойките на Шампион спечелиха зоната и се класираха на финали
April 28, 2012

Девойките на Шампион 2006 се класираха за републиканското първенство без загуба при дебютния си сезон в женското направление.

След като по-рано спечелиха убедително областното първенство в обединените региони Витоша, Рила и Родопи, днес момичетата на треньорката Таня Гатева победиха и в двете срещи в зоната си, на която бяха домакини. В надпреварата участваха още тимовете на Доростол и Славия, а за финалите се класираха два отбора.

Още след първия мач от програмата стана ясно кои ще са тези два тима, след като Славия спечели с 52:37 срещу силистренки. Двубоят ще се запомни с големия брой грешки и слабата резултатност – 13:14, 17:14, 13:3, 9:6 в отделните четвърти. През цялото второ полувреме момичетата на амбициозната треньорка Росица Тодорова вкараха само 9 точки. Мартина Николова с 26 точки и Богомила Божилова – 12, бяха най-точни за Славия, като на втората целият й актив бе през първите 20 минути. След почивката точките за „белите” бяха дело само на Николова и на Естер Милчева.

Във втората среща Шампион 2006 разгроми Доростол със 75:26 (23:8, 22:12, 16:1, 14:5). И тук, както и в първия мач, силистренки бяха неузнаваеми след почивката – едва 6 точки. Дякова завърши с 8 т., а за победителките с по 12 приключиха Вероника Петкова и Ивана Петрова.

В битка за първото място, което дава възможност за малко по-добър жребии за финалите Шампион надделя над Славия с 81:61. Първото полувреме се получи неочаквано оспорвано - 32:27 (19:11, 13:16) – с оглед на мача между двата тима преди месец в областното първенство, където избраничките на националната треньорка в тази възраст Таня Гатева спечелиха с лекота с 81:58. Днес в залата на 50-то училище в столичния квартал Драгалевци имаше две състезателки над всички – по една и от двата тима. За Шампион това бе Калина Аксентиева, завършила с 29 точки, а за Славия - Естер Милчева – 27. Вероника Петкова и Ивана Петрова добавиха по 11 за победителките, а Мартина Николова – 16 за „белите”.

За финалите на републиканското първенство се класират Шампион 2006 и Славия, но все още не се знае къде и кога ще е надпреварата. Единственото сигурно е, че ще е до края на следващия месец.