Новини
Юношите ще играят за 5/8 място
June 02, 2013

Юношите на Шампион 2006 не успяха и във втората си среща на шампионата, който тече вече втори ден в столичната зала „Румен Пейчев“ на стадион „Българска армия“. Възпитаниците на Кирил Бозов отстъпиха на Тунджа Ямбол с резултат 57-74 и така загубиха шансовете за класиране на полуфинал. Утре юношите на Шампион 2006 ще играят с отбора на Черно море Порт Варна, който днес победи с идентичен резултат Лукойл Академик. Варненци са първи и за тях мача утре е без значение. Шампион 2006 пък ще играе само за своя престиж и ще чака загубилия от мача Овергаз-Левски от другата група за двубой на следващия ден за местата от 5 до 8.

Днешната си среща момчетата започнаха доста добре и водеха с 19-14 след една четвърт игра. Последваха обаче две слаби части, едно до почивката и една веднага след нея и преди последните 10 минути резултатът бе 56-41 за Тунджа Ямбол. Опитите в края на срещата на Шампион 2006 да направи обрат не сполучиха и така двубоят завърши при резултат 74-57 за съперника.

И в днешния двубой най-резултатен бе Калоян Велинов с неговите 19 точки. Най-комплексно обаче игра Рахим Халимински с 11 точки, 4 асистенции и по 3 отнети топки и борби. Александър Петров остана на 2 борби от дабъл дабъл – 10 точки.

Утрешният двубой срещу Черно море Порт Варна стартира точно в 17.00 часа в зала „Румен Пейчев“ в Борисовата градина.