Новини
Шампион 2006 с първа загуба, ще играят за бронза
June 17, 2013

Кадетките на Шампион 2006 постигнаха три победи в групата, но на полуфинал не успяха срещу Септември 97. На етап елиминации момичетата на Таня Гатева отстъпиха на Септември 97 с резултат 61-70 и по този начин ще играят за бронзовите медали утре следобяд.

След равностойни първи четири минути на мача, Септември 97 направи серия от 16-3 за разлика от 14 точки в тяхна полза. През втората четвърт тя стана дори и 20, но тогава Шампион 2006 вкара 8 поред и намали. На почивката резултатът бе 39-24 за Септември 97.

След паузата Шампион 2006 направи серия от 10-1 и се доближи само на 6 точки от съперника. Те обаче удържаха преднината си, а в средата на последната четвърт я направиха и 10 точки. В оставащото време момичетата на Гатева опитаха всичко по силите си, но не можаха да направят обрат.

За Шампион 2006 много силно игра Евгения Нацкина - 20 точки и 17 борби, а Анна Аргелашка добави 14 точки.

Най-добра за победителките бе Ивона Илиева, която завърши с трипъл дабъл от 17 точки, 13 борби и 10 асистенции.