Новини
Втора победа за момичетата до 14
June 28, 2013

Момичетата на Шампион 2006 до 14 годишна възраст постигнаха втора убедителна победа на финалите в Самоков. По-рано днес те надиграха и състава на Доростол с категоричното 51-28. Това е втори успех след победата и над Костенец от вчера.

С добра игра в защита момичетата на Таня Гатева не допуснаха нито веднъж съперника да отбележи повече от 8 точки в една четвърт. Така още на почивката на практика мачът бе решен - 31-15. През второто полувреме срещата само се доигра за да узакони успеха на Шампион 2006.

Най-добре за Шампион 2006 в този мач се представи Сияна Нинова, която регистрира дабъл дабъл - 13 точки и 15 борби, а освен това добави и 6 отнети топки. Гергана Христова добави 11 точки, 3 асистенции и 2 овладени топки, докато Гергана Горунова се отчете с 8 точки и 7 борби.

Утре от 12.30 съперник ще бъде Академик Пловдив, а двубоят е отново в Арена Самоков в едноименния град. Очаква се нов успех за Шампион 2006 за да се влезе в битката за полуфинал срещу Левски и Асеновец 2005 в последните два дни от групвата фаза с пълен актив от точки.