Новини
Драматична загуба за кадетките срещу Левски
November 09, 2013

Днес започна и новият сезон в А група за кадетки (16). Първият мач бе от група А на надпреварата, а в баскетболната зала в комплекс "Георги Аспарухов" Левски победи Шампион 2006 като домакин с драматичното 66-65. Двата отбора се гонеха в резултата от началото до края, а в нервните последни минути "сините" удържаха победата.

Първата част бе равностойна, а малко след началото на втората Шампион 2006 дръпна напред. Тогава тимът поведе с 6 точки, а такава бе разликата на почивката, като през втората и през третата част Шампион имаше шанс да дръпне и с повече, но го пропускаше. Така в последните минути на третата част Левски завърши със серия от 8-1 и поведе с 1 точка. С тройка на Анна Раденкова разликата стана 4 в началото на последната част, а малко след това и 6. Шампион обаче успя да намали изоставането си на 2 точки, след което играта тръгна кош за кош. Малко повече от минута преди края Деляна Антонова остана сама и отбеляза кош, който направи разликата 6 точки. Антония Филипова върна тройка с табло, а с кош на Петя Бояджиева гостите намалиха само на точка пасива си при оставащи 15 секунди. 10 по-късно Раденкова застана на наказателната линия и пропусна и двата си опита, но след това нямаше време за отборът на Шампион да атакува и така победата остана за Левски.

Най-резултатна за Левски стана Анна Раденкова с 22 точки, а с 23 за Шампион 2006 се отчете Петя Бояджиева.

Левски - Шампион 2006 66-65 (18-18, 10-16, 20-13, 18-18)

Левски: Анна Раденкова 22, Вилиана Здравкова 7, Десислава Тонева 3, Виолета Чалъкова 0, Деляна Антонова 19 (Деляна Кадиева 7, Полина Миланова 2, Никол Вътова 2, Марияна Тодорова 4)

Шампион 2006: Стефани Пендова 4, Антония Филипова 22, Гергана Иванова 8, Ева-Цветалина Христова 3, Петя Бояджиева 23 (Калина Иванова 1, Сияна Нинова 0, Тодорова 2, Гергана Горунова 2, Валентина Варамезова 0)

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ЛЕВСКИ - ШАМПИОН 2006 (КАДЕТКИ)