Новини
Убедителна победа за юношите, в битка със Славия идната събота
March 17, 2014

Юношите на Шампион 2006 постигнаха убедителна победа през уикенда след като в поредния кръг отнесоха Локомотив София със 75-53. Това бе пети успех за възпитаниците на старши треньора Лъчезар Коцев в междуобластния шампионат на регион Витоша. Те имат и 6 загуби, но в следващия кръг имат реални шансове да се преборят с тима на Славия за четвъртото място в крайното класиране от региона. Това ще бъде последната среща на Шампион 2006 от регионалната надпревара, а съперникът е с 4 загуби. Те обаче имат и мач с Левски в последния кръг, в който Шампион 2006 ще почива. Победа с 3 и повече точки пльс загуба на Славия от Левски в последния кръг ще класира Шампион 2006 на четвърто място в крайното класиране от региона.

17 точки вкара Боби Петров, 12 добави Любомир Орешаров, а Искрен Николов завърши с 11. За Локомотив най-резултатен бе Григор Божилов – 15 точки, докато Ангел Динков добави 14.

В останалите срещи от кръга Левски разби в дербито на кръга Лукойл Академик със 73-47, докато Ахил изненада Академик 17 с краен резултат 86-82.

Идната събота Левски играе с Локомотив София, Шампион 2006 със Славия, а Лукойл Академик с Ахил. Това ще бъде предпоследния кръг от първенството на регион Витоша за тази възраст.