Новини
Шампион 2006 би Славия при юношите в директен мач за по-добро класиране
March 24, 2014

Юношите на Шампион 2006 завършиха с победа междуобластното първенство на регион Витоша. Двубоят със Славия бе от предпоследния кръг на този шампионат, но възпитаниците на Лъчо Коцев почиват в последния. Мачът бе решаващ за четвъртото място в крайното класиране в региона. Крайният резултат от 80-70 не показва точното измерение на силите в тази среща, тъй като момчетата на Шампион водеха с по-голяма разлика в преобладаваща част от срещата. Успехът бе шести за сезона, а Шампион 2006 има и шест загуби. Славия има загуба по-малко, но в последния кръг играе с лидера Левски и ако не стане изненада ще има еднакъв актив със Шампион 206. В директните мачоше обаче възпитаниците на Коцев имат по-добър баланс и ще се класират по-напред.

Много силен мач за Любомир Орешаров, който отбеляза 31 точки, Николай Титков добави 22, а Благой Стоицов 18.

За Славия М. Миланов завърши с 14, Васил Колчев с 13, а Даниел Николов с 12 точки.

В останалите две срещи от кръга интрига нямаше - Левски победи лесно Локомотив София с 94-58, а Лукойл Академик се наложи над Ахил със 76-40.

В последния кръг освен срещата Левски-Славия интерес предизвиква двубоя Лукойл Академик-Академик 17, който е битка за второто място в региона. Тези мачове ще се играят с четвъртък в зала Локомотив.