Новини
Кадетките на Шампион 2006 дръпнаха с 24 точки на Рилски спортист
April 11, 2014

Кадетките на Шампион 2006 дръпнаха с 24 точки преднина след първия четвъртфинал от елиминациите в А група. Вчера в собствената си зала възпитаничките на Таня Гатева надиграха Рилски спортист със 71-47 и почти сигурно ще попаднат сред четирите най-добри отбора за тази възраст.

Съставът на Шампион 2006 водеше от самото начало и въпреки опитите да дръпне с ралзика след първата част имаше аванс от само 4 точки - 18-14. До почивката обаче разликата набъбна до цели 18 точки - 42-24 след силна отборна игра в защита и лесно отбелязани кошове за момичетата на Таня Гатева. Разлика от около 20 точки бе поддържана за известно време през второто полувреме, но гостенките от Самоков заиграха малко по-добре и дори свалиха до само 11 - 58-47. Тогава тройка на Гергана Горунова от Шампион 2006 отказа Рилски спортист и те не успяха да вкарат нито кош до края на срещата. Най-добрата състезателка в срещата Петя Бояджиева от Шампион 2006 завърши с 4 поредни коша накрая и доведе резултата до 71-47.

Бояджиева завърши с 27 точки, Горунова добави 15, Стефани Пендова се отчете с 11, а Антония Филипова с 8 точки.

За Рилски спортист Никол Николова отбеляза 11 , Росица Мирчева добави 8, Моника Радойкова 7, а Поли Челенкова 6 точки.

Реваншът е на 15 април (вторник) от 14.00 часа в Арена Самоков в едномименния град.

В останалите срещи Септември 97 победи като гост Балкан със 75-71, Асеновец 2005 се наложи трудно като домакин на Левски с 41-37, а Черно море Одесос победи като гост Хасково 2012 със 68-45.

ГАЛЕРИЯ ОТ СРЕЩАТА ШАМПИОН 2006 - РИЛСКИ СПОРТИСТ (КАДЕТКИ)