Новини
И кадетките на Шампион 2006 четвърти в България
June 11, 2014

По подобие на кадетите и кадетките на Шампион 2006 приклюиха на четвърто място в крайното класиране от шампионата в Самоков. Момичетата на Таня Гатева загубиха малкия финал от Балкан с 52-63 и се наредиха на четвъртото място. Те постигнаха две победи и три загуби на шампионата.

Първото полувреме премина равностойно с игра кош за кош. Първите точки за второто време бяха за Шампион – тройка, с която тимът поведе с 2. Веднага след това последва серия от 14-0 за Балкан, благодарение на страхотната игра на  Клаудия Пенкова. След това разликата се задържа, а в последната четвърт Шампион направи серия от 5-0, като минута и 39 секунди преди края разликата стана само 3 точки. Последва много важна тройка на Карина Константинова за Балкан, последвана от пропуск за Шампион и още един кош за Балкан, които решиха мача.

Пенкова завърши с 27 точки, 7 отнети топки, 5 борби и 4 асистенции за победителките. С 16 плюс 6 асистенции и 5 борби завърши Карина Константинова, а 10 отбеляза Наталия Славчева.

За Шампион 2006 Стефани Пендова записа 17 точки, а с 13 и 5 борби се включи Петя Бояджиева.