Новини
30 млади баскетболистки на лагер в Асеновград
July 18, 2014

30 млади баскетболистки започнаха от вчера лагер в Асеновград, който ще продължи до петък, 18 юли. 15 от тях са момичета, родени през 1999 г., които отпаднаха от разширения състав на кадетките (до 16 г.). Тимът ни, воден от Таня Гатева се подготвя за участие на европейското първенство, дивизия Б, в Естония. Останалите момичета са набор 2000 и те бяха селектирани от треньора на местния Асеновец Диян Гочев.

По време на лагера ментор на т.нар. проектонационални отбори е Красимира Банова, а помощ като консултант оказва и Ивайло Христов.

„Имаме идея да съберем и други деца от тези набори, като това ще стане най-вероятно през септември в София. Не можем да говорим за национални отбори или нещо такова, просто това е една селекция от тези възрасти”, заяви за Viasport.bg Красимира Банова.

ЕТО И ИМЕНАТА НА ПОВИКАНИТЕ

Селекция на състезателки, родени през 1999 г.
 1. Преслава Колева – Балкан (Ботевград)
 2. Мария Генчева – Силистра
 3. Карина Константинова - Балкан (Ботевград)
 4. Валентина Варамезова – Шампион (София)
 5. Катрин Стоичкова – Левски (София)
 6. Юлиана Вълчева – Черно море Одесос (Варна)
 7. Александра Спасова – Асеновец (Асеновград)
 8. Моника Радойкова – Рилски спортист (Самоков)
 9. Росица Мирчева – Рилски спортист (Самоков)
10. Пламена Татева – Тони 7 (Сливен)
11. Стефани Пендова – Шампион (София)
12. Гергана Христова – Хасково
13. Габриела Гецова – Асеновец (Асеновград)
14. Неврие Салиф - Хасково
15. Катя Гърбева – Асеновец (Асеновград)

Селекция на състезателки, родени през 2000 г.
 1. Деница Димитрова – Рилски спортист (Самоков)
 2. Елена Димова – Шампион (София)
 3. Деница Петрова – Шампион (София)
 4. Виктория Кръстева – Шампион (София)
 5. Сияна Нинова – Шампион (София)
 6. Диляна Кадиева – Левски (София)
 7. Виктория Кочева – Левски (София)
 8. Беатрис Николова – Левски (София)
 9. Адриана Балтова – Черно море (Варна)
10. Михаела Кашанова – Монтана
11. Гергана Гочева – Асеновец (Асеновград)
12. Петя Аргирова – Асеновец (Асеновград)
13. Михаела Стефанова – Асеновец (Асеновград)
14. Ива Минчева – Асеновец (Асеновград)
15. Виктория Иванова – Стара Загора











©2019 | Правила за ползване | Реклама | Контакт