Новини
Шампион 2006 отстъпи в дербито срещу Левски при момчетата до 12
November 03, 2014

Залата на стадион „Васил Левски“ бе арена на втория кръг от шампионата на 12-годишните в регион Витоша. Играха се две срещи, а едната от тях бе дербито между два непобедени отбора до този момент – Левски на Иван Гогов и Шампион 2006 на Галина Стоянова, пише Superbasket.bg.

В първата среща за деня пък дебют в официален мач за сезона направи един от фаворитите - отборът на БУБА баскетбол. Момчетата на Емилия Кръстева записаха лесен успех с много резултатна игра над състава на ЦСКА – 91-24.  БУБА баскетбол имаше тотално превъзходство през цялото време, а своята първа среща за тима с отлична игра направи и синът на Тити Папазов – Александър. Както е известно, племенниците на старши треньорът на Левски – Константин и Лъчезар Тошкови от малки също защитават цветовете една от най-добрите школи за детски баскетбол в страната - БУБА баскетбол.

Победата над ЦСКА бе първа за този набор – 2003 от БУБА баскетбол. Дербито обаче бе между съставите на Левски и Шампион 2006. „Сините“ натрупаха надеждна преднина още след първата четвърт, която н почивката стана 20 точки в тяхна полза. През второто полувреме съставът на Шампион 2006 загатна за своя потенциал, но намали само 11 точки в един момент от играта. Накрая резултатът бе 73-53 в полза на Левски. Срещата бе и официален дебют в съдийството за бившата състезателка Зоя Станоева.

В група Б първа победа постигна съставът на Локомотив София с успех над Славия с 40-31. Дерби между двата непобедени отбора от първия кръг между Академик София и втория състав на БУБА баскетбол не се получи – краен резултат 61-20 за състава на Академик.

Следващата неделя в зала „Румен Пейчев“ ще се играе третия кръг от шампионата на 12-годишните. Септември и Шампион 2006 откриват програмата с мач помежду си от 13.30. След тях е дербито между Левски и БУБА баскетбол, а началния час е 15.00 на този мач.

ГАЛЕРИЯ ОТ СРЕЩАТА ЛЕВСКИ (12) - ШАМПИОН 2006 (12)