Новини
Момчетата на Шампион 2006 завършиха първия дял без загуба
December 08, 2014

В събота приключи и първият дял от шампионата на 14-годишните момчета. В две зали – Триадица и Академик се изиграха последните шест срещи от тази фаза, следва почивка и новите мачове ще бъдат след Нова година, пише специализирания сайт Superbasket.bg.

Съставът на Шампион 2006 завърши без поражение след като и в последната си среща от етапа до момента надигра Славия със 74-48. И в тази среща момчетата на Лъчо Коцев показаха, че са най-добре представящия се отбор в региона за есенния дял. Защитата им е най-добра със средно допуснати по 44.6 точки на мач. Славия е на предпоследното място с една победа над ЦСКА за тази първа част на сезона.

БУБА баскетбол от своя страна надигра ЦСКА с 98-45 и завърши първата фаза само с една загуба и пет победи. Момчетата на емилия Кръстева доминираха от началото до края и заслужено победиха с разлика. Те са най-резултатния тим в групата със средно по 75.2 точки на мач. ЦСКА завърши първия дял без победа и не успя да убеди с играта си мястото си в първата седмица за тази възраст.

Съставът на Лукойл Академик, воден от безспорният си лидер Николай Иванов попадна в четворката благодарение на победата си над Академик 17 в този последен кръг преди празниците. Победата им със 68-57 дойде в последната част, когато желанието за победа на момчетата от Правец надделя над това на съперниците им.

В този кръг почиваше Левски, който така или иначе заема третото място в класирането.

Във втората група БУБА баскетбол-2 с деца набор 2002 зае второто място след пореден успех, този път с двойно повече точки от съперника 74-37 срещу Ахил. Тимът на Емилия Кръстева има само едно поражение от Спортни таланти, които завършиха първата фаза още миналата седмица.

Академик МГУ надигра Локомотив София със 70-57 в мач за третото място в тази втора седмица, докато втора победа за сезона записа състава на Олимпия баскет. Съперник бе Септември, а крайния резултат 55-48.

Вследствие изиграните срещи до момента от двете групи и с цел избягване на неравностойните срещи до максимум във втория дял най-правилното разпределение за него е тимовете да бъдат разделени в три групи: