Новини
Силна защита помогна на Шампион 2006 да вземе дербито с Левски при кадетките
December 10, 2014

Силно второ полувреме донесе успех на кадетките на Шампион 2006 като гости на Левски в залата на Герена, информира специализираното издание Superbasket.bg.

След равностойни две часи и слабо резултатно първо полувреме момичетата на Таня Гатева имаха аванс от точка - 24-23, но през второто полувреме пречупиха съперника и се наложиха с убедителното 56-36. Разликата дойде от защитата на Шампион 2006, позволила само 13 точки в собствения кош през втората половина от мача.

Успехът бе пети за Шампион 2006, а единствената им загуба дойде преди няколко дни във Варна, когато отстъпиха на Черно море Одесос. Варненки продължават да са отборът без поражение до момента. Левски пък допусна второ поражение, но към актива си има и 4 победи.

Гергана Иванова бе най-резултатна за победителките с 13 точки, Елена Димова добави 11, а Сияна Нинова 9.

За Левски Валерия Маринова вкара 10 точки, а Анна Стоянова добави 7.

Това бе и последната среща за двата тима за тази календарна година. Шест състезателки - 5 от Шампион 2006 и една от Левски са повикани в националния тим на България за кадетки, които предвождани от Таня Гатева ще участват на Балканиада в Румъния по-късно този месец.

ГАЛЕРИЯ ОТ СРЕЩАТА ЛЕВСКИ - ШАМПИОН 2006 (КАДЕТКИ ДО 16)