Новини
Кадетите подцениха, но пак победиха
March 02, 2015

Кадетите на Шампион 2006 играха срещата си със Спортни таланти от поредния кръг на регион Витоша отново без топ реализатора си Ивайло Тонев, който продължава да се лекува. Въпреки отсъствието му кадетите на Лъчезар Коцев се наложиха с 59-44 като разликата дойде в самия край на мача. Съставът на Спортни таланти даде отпор в по-голямата част от срещата, но за това вина имат и момчетата на Шампион 2006, подходили с леко подценяване в срещата.

Успехът е трети за Шампион 2006 и те ще чакат двата си мача с БУБА и Лукойл Академик за да се преборят с тях за челото.

Калоян Георгиев отбеляза 19 точки, Димитър Чакъров добави 17, а Мартин Христов 12 за победителите.

За Спортни таланти Рангел Праматаров и Мартин Петров завършиха с по 16.

За втори път през сезона БУБА баскетбол надигра Лукойл Академик в дербито на кръга.
36 точки на Пламен Василев се оказаха твърде много и гардът на практика даде разликата в срещата, завършила при резултат 77-61 за БУБА баскетбол.

Успехът е трети за тима на Мануел Марков във втория етап от регионалното първенство, колкото има Шампион 2006. Тези два състава до момента са без загуба, а след тях са съставите на Лукойл Академик и ЦСКА с по 2 победи и една загуба. Лукойл Академик и Шампион 2006 имат една среща по-малко, тъй като двубоят помежду им от третия кръг бе отложен. Мачовете от този кръг на първата седмица при кадетите бяха в изцяло обновената зала Триадица, която в момента вече има облик на спортно съоръжение.

Освен Василев, за БУБА баскетбол Иван Алипиев добави 18, а Виктор Онудиуе завърши с 11 точки.

За Лукойл Академик Йоан Йоргов вкара 18, Марио Мирчев добави 17, а Димитър Радев 14 точки.

В първата среща от програмата за деня вторият тим на БУБА баскетбол победи Левски след силно второ полувреме. На почивката те губеха с 30-48, но през второто полувреме бяха с цели 29 точки по-добри от съперника си и победиха с крайното 87-76.

Велизар Николов бе най-резултатен с 19 точки, Петко Стойчев добави 16, Андрей Петков 15 и Лъчезар Везирски 13 за БУБА баскетбол.

За Левски Лъчезар Димитров отбеляза 29, а Веселин Трайков 18 точки.
Успехът бе първи за БУБА баскетбол в този етап след като те завършиха без загуба в първата фаза. Докрая им предстоят срещи със Спортни таланти и ЦСКА, както и с Лукойл Академик.

Съставът на Левски допусна четвърта загуба и все още не познава вкуса на победата в този втори етап.

Следващият кръг по програма е на 15 март в залата на НСА в Студентски град. По-интетресните срещи в него ще бъдат между Лукойл Акадмеик и БУБА баскетбол-2, както и между Шампион 2006 и ЦСКА.