Новини
Шампион 2006 все още без загуба при кадетите
June 04, 2015

Шампион 2006 продължава да е единственият отбор без загуба в група В на финалите за кадети (16). Днес тимът записа четвъртия си успех, а положението в класирането на групата е доста интересно. До момента с по 3-1 са Доростол и Академик София, с 2-2 е ЦСКА, а с по 0-4 – Левски и Велбъжд 2002.

Има няколко варианта за класиране след изиграването на утрешните мачове: Велбъжд 2002 – Левски, ЦСКА – Доростол и Шампион 2006 – Академик София. Ясно е, че мачът между Велбъжд и „сините” е за 5/6 място в групата. При победи на Академик София над Шампион 2006 и на Доростол над ЦСКА ще се получи тройна въртележка за първите позиции. Със сигурност напред ще продължи Доростол, а за да попадне сред първите две места, Академик София трябва да победи със 7 и повече точки. В противен случай напред ще продължат Шампион и ЦСКА. При победа на Академик София и загуба на Доростол, напред ще продължат Академик и Шампион.

Има и още един вариант за тройна въртележка – при победа на Шампион 2006, с която той ще стане първи и победа на ЦСКА над Доростол. Тогава второто място ще се реши между ЦСКА, Доростол и Академик София. В този случай „червените” трябва да гонят успех с минимум 9 точки, за да завършат втори.

Най-интересен от днешните мачове в групата беше този между Академик София и ЦСКА, завършил при резултат 78-70 в полза на Академик. Победителите започнаха мача по-добре, като се откъснаха с 8 точки напред през първия период. На моменти до почивката разликата падна до 2, но на полувремето беше 7 точки. През почти цялата трета част пък Академик водеше с двуцифрен аванс, но в последната минута „червените” върнаха интригата, приближавайки се на 4 точки, но не успяха да направят нещо повече. Йоан Йоргов записа 30 точки и 8 борби за победителите, а със 17 плюс 10 се включи Цветомир Чернокожев. Анди Франсис вкара 23 за ЦСКА, а Кръстан Кръстанов регистрира 14 и 16 борби.

Шампион 2006 записа безпроблемна четвърта победа след 92-64 срещу Велбъжд 2002. Столичани се откъснаха напред рано в мача, като на почивката водеха с 18 точки. Те направиха разликата 30 през третата част и спокойно доиграха мача. Всички в състава на победителите играха поне 12 минути в мача и с изключение на един вкараха точки. Ангел Илиев наниза 22, а Петър Зевков – 14. За Велбъжд Рангел Праматаров отбеляза 16, а Димо Дингозов – 15.

В третия мач от групата за деня Доростол не срещна особени проблеми срещу Левски, побеждавайки със 79-30. Първата десетка беше сравнително равностойна, но в следващите три силистренци допуснаха в коша си съответно 6, 5 и 6 точки и се откъснаха далеч напред в резултата. Емануил Джамбазов вкара 21 точки за победителите, 18 и 10 борби добави Георги Кирилов, а 16 и 10 – Калоян Димитров. За Левски Нелсън Бориславов записа по 8 точки и борби.