Новини
Четвърто място за българските кадети в Румъния
December 21, 2015

Националният отбор на България за кадети до 16 години остана на четвъртото място в Балканиадата в Румъния. В малкия финал на надпреварата националите ни загубиха от Грузия с 69-78, въпреки че не се отказаха до последната секунда. В първата фаза отборът ни надви грузинците, но сега те си върнаха и завършиха на третата позиция. Така тимът ни завършва с по две победи и загуби.

Отборите бяха доста равностойни в началото на мача, но първата част завърши със серия от 10-1 в полза на грузинците, което им донесе преднина от 8 точки. Съвсем скоро те поведоха с над 10, а серия от 9-0 ги изведе с 19 точки напред на почивката – 46-27. Българите започнаха да се връщат в мача през второто полувреме и за една част успяха да стопят 10 точки от изоставането си. Те продължиха с добрата игра и 3 минути преди края бяха в мача, изоставайки с едва 2 точки. 2 минути преди сирената резултатът беше 72-69 в полза на Грузия, а до края отборът ни не отбеляза точка, а съперникът отбеляза 6, за да затвърди победата си.

Цветомир Чернокожев записа дабъл дабъл от 22 точки и 13 борби за България, а 16 точки вкара Камен Пенчев.