Новини
Второ място и сребърни медали за девойките на Шампион 2006
May 13, 2016

Септември 97 е новият шампион на България за девойки U19. Отборът победи първенеца за последните две години в тази възраст Шампион 2006 във финалния мач с резултат 74:69 и детронира съперника си.

Срещата беше много интересна, като в нея се видяха дълги серии, игра кош за кош и доста обрати. В последните минути обаче момичетата на Септември бяха по-стабилни и заслужено спечелиха медалите.

Шампион 2006 започна мача страхотно – със серия от 10-0 и съумя да ограничи нападението на съперника си и да запази тази преднина до края на първата част. Септември обаче реагира бързо и започна втория период със серия от 14-2, за да обърне резултата. Тогава обаче дойде ред на Шампион за серия, при това същата като на съперника – 14-2, за да се стигне до 37-28 в полза на тима на почивката.

До средата на третата десетка Септември успя да се приближи само на точка на противника. Въпреки че малко след това разликата беше увеличена до 8 точки, момичетата на Александар Апостолов си оставиха шанс за обрат в края, правейки резултата 55-56 след 30 минути игра. Последните 10 минути бяха и най-драматичните в мача.

Разликата остана малка, а в средата им водачеството беше сменено няколко пъти. При 3 минути и половина до края и точка аванс в полза на Шампион започна серия на Септември, която стана 6-0 за 71-66. Шампион 2006 нямаше кош цели пет минути и нямаше как да стигнат до обрат в края.

Септември спечели повече борби – 47-38 и по-добра успеваемост при стрелбата общо от игра – 46% срещу 35%, като с това компенсираха повечето грешки, които извършиха – 33-22.

Маргарита Чипова наниза 18 точки за победителките, 12 и 6 борби записа Анелия Димова, 11 плюс 10 борби и 5 асистенции добави Анна-Мария Коляндрова, а 10 и 10 борби регистрира Александра Петрова.

За Шампион 2006 с 14 точки и 7 асистенции се отчете Петя Бояджиева. 12 и 10 борби записа Антония Филипова, а по 11 отбелязаха Стефани Пендова (6 асистенции) и Гергана Иванова (8 борби).