Новини
Убедителна победа за юношите на Шампион 2006
November 29, 2016

Най-убедителната победа в първенството за юноши в регион Витоша бе за домакините от Шампион 2006, които се справиха с Локомотив (Сф) с 80:54. След равностойно първо полувреме, завършило 45:39 за избраниците на Лъчезар Коцев, те позволиха на опонентите си да вкарат само 15 точки през останалите 20 минути срещу 35 в своя актив.

Мартин Христов с 18, Даниел Божилов – 13 и Мартин Златков – 10, бяха най-точни за победителите. Денислав Иванов пък завърши с 22 точки за тима от столичния квартал „Надежда”.

Димитър Йошев пък реализира четири секунди преди края шестата си тройка за Спортни таланти срещу Ахил и оформи крайния резултат 66:64 в последния мач от втория кръг на първенството по баскетбол в зона Витоша за юноши до 19 г.

В друг оспорван мач от съботната програма Славия успя да надделее трудно над Атлетик със 78:73. Цели петима състезатели на Баскетболно детство, който може да се смята за втори отбор на Левски в тази възраст, приключиха с двуцифрен актив при победата над може би най-добре селектирания състав на Академик 17 със 70:50. Веселин Трайков отбеляза 11 точки, а Кристиян Захариев, Стоян Георгиев, Димитър Атанасов и Александър Димитров – по 10.

След изиграването на втория кръг без загуба са Шампион 2006 и Славия.