Новини
Драматична победа за юношите на старта на финалите в София
May 30, 2018

Юношите на Шампион 2006 записа драматична победа срещу Берое с 90:76 в оспорван мач, решен след продължение.

Двата отбора си размениха по една част. Шампион 2006 игра много разнообразно и добре в нападение през първата част и поведе с 25:19. След това обаче Берое взе инициативата и на почивката се стигна до ново равенство при 40:40.

След паузата баскетболистите от Стара Загора поддържаха аванс от няколко точки, минута преди края Шампион 2006 направи пълен обрат. Павел Спасов вкара един наказателен удар за 76:76, а в оставащите секунди нито един от двата отбора не успя да се разпише и мачът бе пратен в продължение. В него обаче интрига нямаше, след като Шампион 2006 го спечели с 14:0.

Ангел Илиев имаше основен принос за успеха със своите 36 точки, Алън Курумов добави 20, а с 10 е Константин Паисиев.

За Берое Борис Войков отбеляза 27 точки. Евгени Василев е с дабъл-дабъл от 22 точки и 12 борби. Пресиан Петков наниза 10 точки.