Новини
Шампион 2006 остана четвърти след драма в мача за бронза
June 14, 2019

Шампион 2006 остана четвърти в държавното първенство за момичета U16 в зала „Триадица“. Левски успя да победи отбора ни с 67:66 в изключително равностоен мач, завършил след продължение.

След равностойно начало и смени на водачеството в началните минути Шампион направи добра серия и поведе с 21:16 след първата част. Тимът продължи да води и до почивката, като успя да увеличи аванса си до десет точки при 38:28. Шампион остана напред и след подновяването на играта, но постепенно през третата част съперникът намали разликата до едва точка при 49:50.

Оспорвани моменти доведоха до равенство при 61:61 и точно 100 секунди до края на мача. Микаела Дамяновананиза кош за Шампион при оставаща по-малко от минута, а 6 секунди преди сирената Бетина Дончева изравни за 63:63. След пропуск на Шампион в последната атака мачът влезе в продължение.

Бетина Дончева завърши с 14 точки и 15 борби за победителките, 13 плюс 6 добави капитанът Йоана Вълчева, а с 11 точки и 6 отнети топки завърши Диана Вълчева.

За Шампион Микаела Дамянова записа 28 точки и 11 борби, а с 12 плюс 5 се отчете Виктория Иванова.