Новини
Играчи на Шампион 2006 блестят за мъжкия отбор на Видабаскет
November 17, 2019

Видабаскет спечели първи успех в новото първенство на мъжката "А" група,  след като победи при гостуването си ЦСКА с 67:61 точки в среща от шестия кръг. Отлично се включиха новите попълнения на видинчани- юношите на Шампион 2006 Алън Куршумов и Мартин Тодоров.

Видабаскет спечели първите две части и се оттегли на почивката с 10 точки преднина- 35:25. В третата четвърт ЦСКА опита да обърне мача, като стопи разликата до 5 точки, а в началото на последната част дори поведе с точка в резултата. Баскетболистите на треньора Николай Колев обаче успяха да пречупят домакините и да спечелят срещата.

Най-резултатни за победата бяха новите попълнения Алън Куршумов и Мартин Тодоров. Куршумов завърши с 16 точки и 7 борби, а Тодоров добави 13 точки, колкото записа и Мартин Мандалски.

На 24-и ноември, в среща от 7-ия кръг Видабаскет посреща лидера в класирането Чавдар Троян в спортна зала "Фестивална".