Новини
Размяна на две полувремена, но краен успех за ЦСКА в дербито с Шампион 2006
January 13, 2021

Днес в столичната зала "Св. Георги" в едноименното училище бе подновено първенството за юноши в елитната група на зона Запад. Съставът на Шампион 2006 игра в най-оспорваната среща за този кръг в мач срещу ЦСКА. Двата тима си размениха по едно полувреме, а накрая съперника успя да се наложи с 59-73.

Първото полувреме бе ниско резултатно, а след неговия край Шампион 2006 имаше аванс от 5 точки - 32-27. През второто полувреме съставът на Шампион 2006 допусна съперника да се разиграе и това повлия на крайния изход от двубоя.

Мартин Тодоров отбеляза най-много за Шампион 2006 - 28 точки, Косьо Паисиев добави 16, а Никола Давидов се отчетe с 5 точки. Със същия актив завърши и Константин Дочев, но бе много активен в двете фази на играта, както в защита, така и в нападение.

Това бе втора загуба за Шампион 2006, а в актива си състава има и 2 победи. Това е достатъчно за временното четвърто място за тима в класирането на тази група, съставяща най-добрите отбори от София и региона.