Новини
Юношите не успяха на старта на финалите в София
June 02, 2013

Юношите на Шампион 2006 загубиха на старта на финалите, кото стартираха в събота в столичната зала "Румен Пейчев" на стадион Българска армия. Отборът, предвождан от Кирил Бозов отстъпи на Лукойл Академик с 55-68. Утре (неделя) Шампион 2006 ще играе от 19.00 часа срещу Тунджа Ямбол.

Академик стигна до успеха след силно второ полувреме. С много добра втора част Шампион 2006 излезе напред и взе аванс от 4 точки на почивката. Второто полувреме обаче тръгна със серия от 9-0 за Академик, с която тимът поведе с 5 точки. Оттук до края на частта преднината се поддържаше, като стигна и до 9 точки в един момент, а в последната четвърт стана и 15. Така Шампион 2006 не успя да се доближи до своя съперник и победата остана за Академик.

Много силно за победителите игра Павлин Ганчев, който завърши с 29 точки и 20 борби. Румен Василев добави 16 точки, а 8 и 11 борби приключи Николай Георгиев.

За Шампион 2006 най-резултатен стана Калоян Велинов с 14 точки, а Александър Петров направи дабъл дабъл след 13 и 10 борби.