Новини
Шампион 2006 се реваншира на Делфин, взе петото място
June 16, 2013

След 4 победи и 3 загуби на финалите на тазгодишното първенство за кадети Шампион 2006 завърши на престижното пето място. В последния ден от състезанието в Самоков момчетата на Лъчезар Коцев спечелиха мача за пето място след като победиха Делфин със 65-60. Това бе своебразен реванш за Шампион 2006, които загубиха от същия противник в груповата фаза, но днес след по-добра игра стигнаха до този успех.

Срещата премина през няколко обрата, въпреки че Шампион 2006 изигра стабилно по-голямата част от срещата. Единственият минус бе представянето във втроата четвърт, когато Делфин се върна и дори поведе на почивката с 6 точки ралзика - 27-21. През второто полувреме обаче кадетите на Шампион 2006 бяха на ниво и завършиха подобаващо този шампионат за сезона 2012/13.

Ясен Йонов вкара 26 точки за Шампион 2006, а 16 и 11 борби добави Николай Русимов. Силно се представи и Даниел Божилов с 12 точки, 9 борби и 3 отнети топки.

За Делфин по 14 точки вкараха Димитър Стоянов и Ави Митрани.

Шампион на страната стана Лукойл Академик, който победи на финала състава на Балкан със 70-62.