(сн. Sportsimages.bg)

Шампион 2006 (12) стартира с драматична победа на финалите

May 16, 2013 | Bgbasket

С много интересни мачове започна група В на финалите за момчета до 12 години. в първите три срещи победи записаха Овергаз, Черно море Порт Варна и Шампион 2006, но те не дойдоха никак лесно. Срещите от тази група се играят в залата на стадион „Васил Левски” в София.

Първата среща между Овергаз и БУБА баскетбол беше много оспорвана и завърши при точка разлика в полза на Овергаз – 53-52. БУБА водеше през последната част, но 30 секунди преди края Ясен Милов изравни резултата. Само две секунди преди финалната сирена той бе фаулиран и вкара един от двата си опита от наказателната линия, оформяйки крайния резултат.

Във втората среща Черно море Порт Варна се наложи над Рилски спортист с 59-48. И двата отбора започнаха първенството трудно и бяха под напрежение. Първите три части почти равностойни, но разликата дойде през третата, когато варненци показаха силна игра и я спечелиха с 24-11, откъсвайки се напред в резултата.

Третият мач пък завърши след продължение, в което Шампион 2006 се наложи над Тунджа Ямбол с 55-53. Ямболии поведоха през първата част, но Шампион обърна резултата и на почивката водеше с 24-20. Отборът увеличи преднината си до 10 точки след третия период, но съперникът обърна резултата. След два поредни коша на Васил Мераков за Шампион мачът влезе в продължение. Тунджа поведе с 3 в добавеното време, но нови два поредни коша върнаха съперника в мача. След игра кош за кош столичани водеха с точка, а Радостин Лазаров бе фаулиран и оформи крайния резултат с един наказателен удар.