(сн. Sportsimages.bg)

Шампион 2006 (12) победи в трилър Овергаз

May 17, 2013 | Bgbasket

Черно море Порт Варна остава единственият непобеден отбор в група В на държавното първенство за момчета до 12 години, което се провежда в София. Днес в зала „Васил Левски” втори победи постигнаха отборите на Шампион 2006 и БУБА баскетбол.

В първата среща за деня Шампион 2006 започна много мотивирано още от началото срещу Овергаз HomeLine. След много силна втора част, през която вкараха доста стрелби от разстояние, момчетата на Шампион поведоха с 14-15 точки. След почивката обаче Овергаз започна да топи разликата, докато се приближи само на 2-3 точки от съперника. До обрат обаче така и не се стигна и Шампион победи с 59-56.

Втората среща бе категорично спечелена от Черно море Порт Варна с 98-51 срещу Тунджа Ямбол. Варненци бяха с класа над съперника и през цялото време увеличаваха преднината си, за да стигнат до категоричния успех и да останат непобедени.

Третият мач между Рилски спортист и БУБА баскетбол беше доста интересен и премина през обрати. В него самоковци поведоха с 15-2, а тройка на БУБА със сирената за край на първата част направи резултата 5-15. През втората част разликата падна и на почивката столичани изоставаха с 3 точки. Те се приближиха само на точка от съперника след три части, а до края играта беше кош за кош, но БУБА се възползва по-добре от възможностите си и победи с 53-47.

След изиграването на първите три мача за днес Черно море е лидер с 3 победи и без загуба, следван от Шампион 2006 и БУБА с по 2-1. Рилски спортист и Овергаз са с по победа и 2 загуби, а последен е отборът на Тунджа Ямбол с 3 поражения.