(сн. Sportsimages.bg)

Момчетата до 12 разгромиха Рилски спортист

May 17, 2013 | Bgbasket

Отборът на Шампион 2006 - момчета до 12 години запази шансове за калсиране на полуфинал след като разгроми с голяма разлика от 24 точки Рилски спортист Самоков. Крайният резултат от 61-37 направи баланса на момчетата на Йордан Иванов 3-1 и утре те излизат в битка за второто място, осигуряващо място във финаланта четворка срешу състава на Черно море.

БУБА баскетбол е на крачка от спечелването на първото място в група В на финалите за момчета до 12 години в София. Днес тимът записа третата си победа и при успех над последния в класирането Тунджа утре, столичани ще си осигурят първата позиция. Ако това се случи, мачът между другите отбори с по три победи до момента – Черно море Порт Варна и Шампион 2006 ще се окаже и директна битка за второто място в групата, а с това и участие на полуфинал. До момента четвърти с по 2 победи и загуби е Овергаз, пети с 1-3 е Рилски спортист, а шесто с 0-4 – Тунджа Ямбол.

В четвъртия мач за днешния ден Овергаз се наложи над Тунджа с 58-50. След което Шампион победи категорично Рилски спортист с 61-37. Последният мач за деня беше и най-интересен. Той бе дербито между Черно море и БУБА, което завърши с победа за софиянци със 73-71.

Срещата между Черно море и Шампион 2006 е от 12.00 часа в залата на стадион "Васил Левски".