(сн. Sportsimages.bg)

Шампион би Черно море и е на полуфинал при момчетата до 12

May 18, 2013 | Bgbasket

БУБА баскетбол и Шампион 2006 са полуфиналистите от група "В" на финалите за момчета до 12 години. БУБА очаквано записа четвърта победа и си осигури първото място, след което в директен сблъсък Шампион надви Черно море Порт Варна и влезе в четворката на държавното първенство. Варненци са трети, следвани от Рилски спортист. Овергаз HomeLine е пети, а шести – Тунджа Ямбол.

В първия мач за деня Рилски спортист се наложи над Овергаз с 66-53 и по този начин си осигури място в осмицата, а във втората среща БУБА бетонира първата позиция, след като надви Тунджа Ямбол с 66-54.

Третият мач между Шампион и Черно море бе и дербито на деня, а столичани водеха с 2 точки след първото полувреме. Второто започна със серия от 8-0 и така разликата стана 10 точки. През четвъртата част Черно море се приближи на 7 точки, но последва серия от 9-0 на съперника, който спокойно доигра мача.