(сн. Sportsimages.bg)

Момичетата на Шампион 2006 (12) ще играят в малкия финал

May 19, 2013 | Viasport

Момичетата на Шампион 2006 ще спорят за бронзовите медали в държавното първенство за 12-годишните. В един оспорван и драматичен полуфинал те отстъпиха само с точка разлика - 39-40 на Левски и така от 12.00 един срещу друг излизат Монтана 2003 и Шампион 2006 в мач за бронза. Час и половина по-късно Рилски спортист и Левски ще играят за титлата. И двата двубоя ще бъдат излъчени пряко в BGbasket.com, Sportmedia.tv и Viasport.bg.

В първия полуфинал домакинът Рилски надигра Монтана 2003 с резултат 50-46. Мачът беше равностоен, като играта вървеше точка за точка. Все пак домакините спечелиха минимално първите две части и на почивката имаха аванс от 5 точки. Той обаче бе сведен само до 1 след третата част и така всичко остана да се решава в края. В последните минути самоковци удържаха и успяха да се класират на финал.

Християна Гърлянова завърши с 19 точки за победителките, а 15 имаше Християна Николова. За монтанки Константина Какогиани вкара 16 точки, а 10 добави Карина Димитрова.

Вторият полуфинал бе още по-драматичен, а в него Левски надигра Шампион 2006 с резултат 40-39. Това бе втората победа за "сините" с точка разлика, като по-рано през деня те биха Асеновец, за да влязат в четворката.

Шампион тръгна силно и поведе с 10-1, но Левски успя да намали, а в началото на второто полувреме и да излезе напред. След това "сините" държаха водачеството, но три минути преди края Шампион поведе с 1 точка. Последва доста време без кош преди 21 секунди преди кряа Емилия Тенева да отбележи и да даде аванс на левскарките. В оставащото време съперникът пропусна и така "сините" се класираха за финала.

В. Каптанска бе най-резултатна за успеха с 11 точки, а 8 добави Ел. Пейкова. За Шампион 2006 12 точки вкара Меги Кошанин, 9 отбеляза Радина Данкова, а Ив. Чолакова се отчете с 8.