Калина Аксентиева (сн. Sportsimages.bg)

Устремен старт на девойките в Самоков

May 29, 2013 | Viasport

Девойките на Шампион 2006 (18) победиха Балкан на старта на държавното първенство във възрастта. Отборите се срещнаха в зала „Арена Самоков” в мач от група А, а резултатът е 63:55 в полза на столичанки. Вторият мач от групата за днес е между Доростол и Черно море Одесос.

Отборите не бяха особено резултатни през първата четвърт, а Шампион имаше малка преднина от самото начало. Разликата в мача обаче дойде през втората част, когато столичанки записаха серия от 18:3, за да се откъснат с повече от 20 точки напред. На почивката резултатът беше 39:21, а разликата се запази и през третия период. Балкан спечели последната част с 12 точки разлика, но съперникът отдавна си беше осигурил победата.

Калина Аксентиева записа дабъл дабъл от 24 точки и 10 борби за победителките, а 11 точки добави Йоланда Коса.

За Балкан Радияна Манчева бе над всички с 22 точки и 6 борби, а 17 вкара Клаудия Пенкова.

Утре Шампион 2006 ще срещне Черно море Одесос от 09:30 часа, като мачът ще бъде излъчен на живо в BGbasket.com, Viasport.bg и Sportmedia.tv, а от 13:00 часа Балкан ще играе срещу Доростол.