(сн. Sportsimages.bg)

Девойките на Шампион отстъпиха в дербито с Черно море

May 30, 2013 | Bgbasket

В един много резултатен мач Шампион 2006 отстъпи на Черно море Одесос със 76-85 в дербито от група А на финалите за девойки до 18 години. Отборите изиграха доста интересен мач, преминал през обрати, а с втората си поредна победа варненки оглавиха еднолично класирането в групата. Шампион 2006 има победа и загуба, а другият мач от групата днес е между Балкан и Доростол. Победа срещу Доростол утре ще гарантира място на Шампион 2006 в четворката на състезанието.

Шампион 2006 започна мача силно и след като направи серия от 13-2 в средата на първата четвърт, се откъсна с 14 точки. Разликата се запази до края на първия период, но със силна игра варненки малко по малко стопиха дефицита си до едва 3 точки на почивката за 41-44.

По-малко от две минути след началото на второто полувреме резултатът вече беше равен, а скоро момичетата на Венцеслав Гечев поведоха за първи път в мача и третата четвърт завърши в тяхна полза. Серия от 7 поредни точки на Валентина Христова направи разликата в полза на Черно море двуцифрена в началото на решителните 10 минути. При оставащи три минути Шампион се приближи само на 4 точки, но Елица Желязкова наниза важна тройка, а малко след това Сюлюбе Мехмедова направи разликата 9 точки и с това мачът окончателно бе решен.

Борислава Христова завърши с 31 точки и 12 борби за победителките, а много силен мач изигра Валентина Христова, която записа 20 точки и 12 борби. Елица Желязкова наниза 13 точки (3 тройки).

За Шампион Калина Аксентиева регистрира 24 точки и 7 борби, 20 плюс 10 добави Йоланда Коса, а с 13 точки и 10 борби се отечете Елеонора Колева.

В последния кръг от груповата фаза утре Черно море Одесос ще срещне Балкан от 16.00 часа, а Шампион 2006 – Доростол от 14.30.