Радостина Георгиева (сн. Sportsimages.bg)

Девойките на Шампион 2006 влязоха в четворката

May 31, 2013 | Viasport

Шампион 2006 победи Доростол в третия кръг от група "А" на финалите за девойки до 18 години, като по този начин си осигури второто място в групата и участие на полуфинал. Столичанки се наложиха над Доростол с 62:47, записвайки втората си победа в първенството. Те имат и една загуба, а силистренки ще завършат трети в групата, след като имат победа над Балкан.

Момичетата на Шампион започнаха със силна серия от 13:2, но до края на първата част съперникът намали разликата на 5 точки. Малко преди почивката преднината на Шампион отново стана двуцифрена, а след едно полувреме резултатът беше 39:27. Тимът не спря да води през цялата трета десетка, а до края направи разликата 15 точки.

Радостина Георгиева изигра силен мач за победителките и записа дабъл дабъл от 14 точки и 11 борби. 12 плюс 6 добави Калина Аксентиева, а с 11 и 13 се отчете Евгения Нацкина.

За Доростол по 14 точки вкараха Силвана Великова (12 борби) и Даяна Дякова (6 борби), а с 10 точки и 12 борби завърши Ренета Николова.