(сн. Десислав Мераков)

Шампион 2006 (18) е на финал при девойките

June 01, 2013 | Bgbasket

Шампион 2006 - НСА е финалът на държавното първенство за девойки (18). Във втория полуфинал Шампион 2006 надигра драматично домакина Рилски спортист с 65-64 след кош на Калина Аксентиева 2 секунди преди края. Така утре от 15.00 часа тимът ще спори за златото, а преди това от 13.30 Рилски спортист среща Черно море Одесос в мача за бронза. BGbasket.com, Sportmedia.tv и Viasport.bg ще излъчат и двете срещи в пряко предаване.

Двата отбора се впуснаха в здрава битка от началото, а първи се откъсна Рилски спортист при 14-8. Последва серия от 7-0 за Шампион 2006, с която тимът взе аванс от 1 точка, но пък веднага след това Рилецо отговори с 6 поред и си върна водачеството. Точно преди сирената за край на частта Калина Аксентиева отбеляза и преднината на самоковки бе 4 точки. Втората четвърт тръгна със серия от 7-2 за Шампион и тимът поведе с 1 точка. След това Рилски си върна преднината, а дълго време тимът бе напред с 2 точки. С кош на Никол Николова обаче точно преди сирената самоковки поведоха с 6 и така завърши и първото полувреме.

След паузата Шампион започна по-добре и след серия от 11-2 поведе с 3 точки. Тимът бе напред за няколко минути, а малко преди края на частта резултатът бе изравнен. След това обаче тя завърши с 5 точки поред за домакините, с които те отново си върнаха преднината. Гонитбата обаче продължи и в решителната четвърт, а с кош на Калина Аксентиева резултатът бе изравнен при оставащи 02.53 минути до края. 40 секунди по-късно Мария Балабанова отбеляза тройка за домакините, а след това двата тима си размениха по 2 точки и разликата остана същата при 83 секунди до края. Веднага след това Катерина Ненова вкара на пробив за гостите, а след грешка на самоковки Аксентиева бе фаулирана, бе точна от наказателната линия и даде аванс на Шампион. След това на линията застана Николета Бандрова за домакините, но пък тя сгреши и двата си опита при 37 секунди до края. Момичетата от Шампион сбъркаха, а Бандрова се поправи и даде аванс от 1 точка за Рилски при оставащи 12 секунди. След това Шампион първо изпусна, но пък Калина Аксентиева хвана борбата и вкара кош 2 секунди преди края, който се оказа и решаващ.

Именно Аксентиева бе най-добра на терена с нейните 27 точки и 13 борби. Йоланда Коса добави 12 точки и 11 борби, а Елеонора Колева се отчете с 10.

За домакините Николета Бандрова завърши със 17 точки и 6 борби. Мария Балабанова добави 14 точки, а с 11 се отчете Никол Николова.