(сн. Sportsimages.bg)

Шампон 2006 (14) среща домакина Рилски спортист на полуфинал

July 01, 2013 | Viasport.bg

Дербито за край на груповата фаза на финалите в Самоков между Шампион 2006 и Асеновец 2005 бе спечелено от съперника. След 53-43 Асеновец на практика се класира на първо място в групата, но и Шампион 2006 ще играе на полуфинал.

Двата отбора бяха с по четири победи преди срещата, а тя се яви директен сблъсък за първата позиция. Така утре на полуфинал Асеновец излиза срещу Черно море Одесос, а пък Шампион 2006 ще играе с домакина Рилски спортист. И двете срещи ще се предават пряко в BGbasket.com, Sportmedia.tv и Viasport.bg.

Първите 5 точки в двубоя бяха за Асеновец, но малко след това Шампион 2006 изравни при 7-7. Последва серия от 7-1 за асеновградчанки, но Шампион 2006 отново изравни до края на първата част, за да дойде моментът във втората, когато "червените" дръпнаха. Това стана със серия от 12-0, която направи разликата 13 точки, а тя се запази и до почивката.

След паузата двубоят продължи да се върти около тази разлика, а в края на третата част Асеновец поведе с цели 19 точки след 5 поредни. В последната Шампион свали пасива си до 10 точки при оставащи 7 минути, но за по-малко от 60 секунди Александра Спасова вкара три коша за асеновградчанки, с което отново увеличи преднината и до края мачът се доиграваше.

Александра Спасова вкара 12 точки за победителките, а с 11 се включи Катя Гърбева.

За Шампион 2006 9 точки и 7 борби регистрира Стефани Пендова.