Шампион 2006 (14) (сн. Sportsimages.bg)

Шампион 2006 ще играе в малкия финал при момичетата до 14

July 02, 2013 | Viasport.bg

Отборът на Шампион 2006 отстъпи с 53-58 в един много драматичен мач на Рилски спортист на етап полуфинал от държавното първенство за момичета до 14. Всичко се реши в края на срещата, а в утрешния спор за титлата самоковки ще срещнат Асеновец 2005. Шампион 2006 ще играе срещу Черно море Одесос за трето място, а и двата мача ще бъдат излъчени на живо в BGbasket.com, Viasport.bg и Sportmedia.tv.

След равностойно начало Шампион 2006 направи серия от 7:0 и дръпна с 5 точки. Тимът задържа преднината си, но частта приключи с 6 точки поред за Рилски и аванс от 1 след десет минути. Първите 2 точки за втората част бяха за домакините, но последва серия от 7:0 за Шампион 2006, с която тимът отново поведе. В крайна сметка домакините изравниха, а малко преди паузата отборът от София отбеляза един наказателен удар и взе точка преднина.

След паузата домакините тръгнаха силно и след серия от 11-2 поведоха с 8 точки. Шампион 2006 намали веднага след това, но все пак самоковки запазиха преднина от 5 точки след 30 минути игра. В последната част домакините имаха аванс от 8 точки, който обаче бързо се заличи, тъй като със серия от 9-0 Шампион 2006 поведе. Веднага след това Талисия Радкова вкара кош и един фаул за домакините, с което бързо им върна преднината, а с още четири точки поред Рилски дръпна с 6 точки при оставащи минута и 14 секунди. Това се оказа и решаващо, тъй като за обрат вече нямаше време.

Талисия Радкова бе най-резултатна за победителките с 18 точки, като добави и 15 борби, а Валентина Клисарска добави 12 точки.

За Шампион 2006 най-резултатна с 11 точки бе Калина Иванова, а 10 вкара Стефани Пендова.