(сн. Sportsimages.bg)

Юношите на Шампион 2006 приключиха есенния дял от първенството

December 02, 2013

Юношите на Шампион 2006 изиграха последния си мач от първия дял на първенството в регион Витоша за сезон 2013/14. Съперник бе Славия и двубоят идваше след поредица от победи за момчетата на Лъчезар Коцев, една от които над Лукойл Академик.

Срещата със Славия се изигра в събота в залата на „Шампион 2006”. Съставът на Шампион 2006 водеше през цялото време до последните две минути. В тях съперникът имаше повече късмет и се наложи със 60-57. Това е трета загуба за Шампион 2006, който ще почива в последния кръг от есенния дял. Тимът може да завърши трети в класирането след Слвия и Левски, но може и да стане четвърти. Всичко това зависи от мача Лукойл Академик-Академик 17 в последния кръг. Славия има само една загуба и ще играе с Левски за първото място идната събота.

Треньорът на Шампион 2006 Коцев не можеше да разчита на двама основни играчи в мача със Славия. Валентин Суботинов бе най-резултатен от своя отбор с 14 точки, а Любомир Орешаров завърши с 12. Третият с двуцифрен актив бе Александър Хаджийски – 11.

В останалите две срещи Левски победи Локмотив София, макар и доста трудно със 68-65, а Лукойл Академик победи Ахил със 66-41.