(сн. Sportsimages.bg)

Юношите с отлично първо полувреме, не издържаха второто

February 17, 2014

С три мача в съботния ден започна и втория етап от междуобластното първенство за юноши в регион Витоша. Срещите от този кръг се играха в залата на Шампион 2006 в квартал Обеля. За тази възрастова група нямаше разделяне на отборите за втория дял и те ще продължат да играят помежду си още по веднъж за определяне на крайното класиране в региона. След есенния дял съставът на Левски еиднствен нямаше загуба, докато Славия и Лукойл Академик имаха по две. Тимът от Правец почиваше в този кръг.

Първи на терена излязоха съставите на Академик 17 и Локомотив София. Без да блести, отборът на старши треньорът Янко Янчев се поздрави с успеха - 86-74. Мачът предложи доста брак от страна и на двата тима, а накрая този с по-малко успя да спечели. Победата изкачи Академик 17 на третото място, а Локомотив София е предпоследен.

Безспорно гвоздеят на програмата от този първи пролетен кръг бе мачът между съставите на Шампион 2006 и Левски. Дербито през есента също бе в залата на Шампион 2006 и тогава "сините" спечелиха с 56-49. Срещата в събота бе истински сблъсък, но само за първите 20 минути. Шампион 2006 игра много добре през първото полувреме и имаше преднина от 4 точки на почивката - 35-31. Играчите на Левски обаче бяха неудържими през второто полувреме и отбелязаха 58 точки за вторите 20 минути игра. Закономерно накрая успяха да победят с 89-66 за своя седми пореден успех от началото на шампионата. Шампион 2006 от своя страна има 3 победи и 4 загуби и се намира на пето място в класирането.

Много силно за Левски се представи Евгени Хаджирусев с 23 точки, а Ивайло Перепечаев добави 17. За Шампион 2006 Александър Хаджийски вкара 15, а Николай Титков се отчете с 12 точки, въпреки че игра срещу няколко години по-големи от него.

В последната среща от програмата за деня Славия не срещна никаква съпротива от Ахил и лесно спечели с резултат 98-49.

Идната събота мачовете са в зала "Триадица" в София. Два фаворита - Лукойл Академик и Шампион 2006 се изправят съответно срещу Локомотив София и Ахил, а може би най-оспорваната среща се очаква да бъде тази между съставите на Славия и Академик 17. Почива отборът на Левски.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ШАМПИОН - ЛЕВСКИ (ЮНОШИ ДО 19)