Фантастична Бояджиева в този мач (Sportsimages.bg)

Кадетките бият драматично Черно море, нанасят им първа загуба

March 03, 2014

Кадетките на Шампион 2006 записаха ценна победа с точка разлика (69-68) над състава на Черно море Одесос през уикенда. В една оспорвана битка момичетата на Таня Гатева показаха много воля и нанесоха първо поражение за варненския отбор от началото на сезона. Това бе четвърта победа за Шампион 2006, а те имат и 3 загуби и се намират на на третата позиция в група Б на състезанието, от която не могат да бъдат изместени. До края на този първи етап им остава един мач, срещу Балкан като гост на 9 март. Черно море Одесос е лидер в таблицата с 6 победи от 7 срещи, а втори е Левски с 6 победи и 2 поражения.

Двубоят на Шампион 2006 с Черно море Одесос премина много равностойно и с много обрати. На почивката гостенките водеха с 37-41, но след 30 минути игра Шампион 2006 бе напред в резултата с 56-55. Последната десетка завърши наравно, а това означаваше и успех за момичетата на Гатева. Краен резултат 69-68 за Шампион 2006.

Феноменален мач за Петя Бояджиева от състава на Шампион 2006, която завърши с 35 точки. 14 добави Антония Филипова, а Стефка Пендова и Гергана Горунова вкараха по 7.

За гостенките от Варна Валентина Христова отбеляза 28, а Янина Тодорова добави 15.