(сн. Sportsimages.bg)

Шампион 2006 не остави шанс за Славия при момчетата до 14

March 24, 2014

Момчетата на Шампион 2006 до 14-годишна възраст си осигуриха минимум четвърто място в регион Витоша след убедителна победа над Славия с 72-56. Това бе трети успех за възпитанциите на Лъчезар Коцев, а те имат и две загуби. Това нарежда отбора на четвърто място един кръг преди края на междуобластното първенство, с победа по-малко от БУБА и Лукойл Академик. Именно БУБА баскетбол ще бъде следващия съперник на Шампион 2006, който се явява и и последен преди зоните. Двубоят с БУБА е на Герена във вторник (25 март) с начален час 10.00.

Много силно за Шампион 2006 играха в подкошието Макс Марангьозов със 17 точки, както и Васил Мераков с 13.

За Славия Боян Боянов вкара 14, а Томислав Минков добави 12 точки.

В дербито на този кръг Левски победи БУБА баскетбол със 71-67. Левски има 5 успеха и няма поражение, докато БУБА остана втори с актив от 4-1. Толкова има и Лукойл Академик, който се наложи над Академик 17 с резултат 69-54. Именно дербито между Левски и Лукойл Академик идния вторник ще реши кой тим ще спечели региона. Двубоят между тези два тима е от 12.00 в залата на Герена.

След вторника ще стане ясно и крайното класиране в регион Витоша за възрастовата група до 14 години, а то ще има влияние и за разпределение на тимовете за зоналните първенства по-късно през сезона.

ГАЛЕРИЯ ОТ СРЕЩАТА НА ШАМПИОН 2006 СЪС СЛАВИЯ (МОМЧЕТА ДО 14)