(сн. Sportsimages.bg)

Шампион 2006 е на финал при девойките след трилър срещу Левски

May 05, 2014 | Viasport.bg

Шампион 2006 е на финал на държавното първенство за девойки до 19 години, след като победи Левски с 62:61 в изключителна драма в зала „Триадица”.

Мачът бе излъчен на живо в BGbasket.com, Viasport.bg и по Sportmedia.tv, както ще бъде излъчен и втория полуфинал от 18:00 часа. На финала Шампион ще срещне победителя от срещата Черно море Одесос – Рилски спортист, а спорът за титлата също ще бъде излъчен, както и малкия финал между Левски и загубилия отбор.

След равностойно първо полувреме Левски изигра силна трета четвърт и поведе с 6 точки в края й. Рано в последната част Шампион свали разликата и след игра кош за кош се стигна до 2 в полза на Левски при минута и 14 секунди до края. Тогава Калина Аксентиева вкара тройка за 59:58, след което Габриела Николова отбеляза кош за Левски и му даде точка аванс.

При по-малко от 20 секунди Аксентиева изведе Шампион с точка напред - 61:60, а Левски не успя да вкара топката в игра и в притежанието на Шампион Аксентиева бе фаулирана. Тя вкара единия наказателен удар за 62:60, а 4 секунди преди сирената Вили Крачолова от Левски застана на наказателната линия. Тя вкара първия наказателен и намали разликата на точка, но пропусна втория.

Калина Аксентиева записа 29 точки, 16 борби, 8 отнети топки и 10 грешки за Шампион. 11 точки добави Елеонора Колева. За Левски с 15 точки и 13 борби завърши Ивана Петрова, а по 12 вкараха Анна Раденкова и Вили Крачолова.

ГАЛЕРИЯ ОТ СРЕЩАТА ЛЕВСКИ - ШАМПИОН 2006 (девойки до 19)