(сн. Sportsimages.bg)

Шампион 2006 лидер в група В при кадетите (16)

June 09, 2014 | Bgbasket.com

Шампион 2006 е лидер в група В след втория ден на финалите за кадети (16). Тимът надигра Баскетболно детство с 66-47 и така направи заявка за първото място в групата. Тимът може да си позволи загуба от Лукойл Академик до 11 точки и пак ще е първи.

Шампион 2006 стигна до успеха след силно второ полувреме. До почивката Баскетболно детство бе напред с 6 точки, но след това се получи сериозен обрат и голяма победа за Шампион. Николай Титков и Даниел Божилов завършиха с по 17 точки за успеха, а за съперника 15 вкара Красимир Кръстев.

Лукойл Академик пък взе трудна първа победа след 81-76 над Дунав 2006. Академиците се затрудниха, като втори пореден ден русенци дадоха сериозен отбор. В края те опитаха обрат, но не успяха да го постигнат.

Дамян Попов завърши с 21 точки и 17 борби за успеха, а за дунавци с 15 и 10 е Павел Петков.