(сн. Sportsimages.bg)

Кадетките отстъпиха на Рилски, но продължават битката за титлата

June 09, 2014 | Bgbasket.com

Кадетките на Шампион 2006 отстъпиха на Рилски спортист в третата си и последна среща от груповата на финалите за тази възраст в Самоков. Домакините победиха с 55-44 и завършват на първо място. Шъзпитаничките на Таня Гатева са втори и това им даправо да участват в битката за медлаите след като се класират за полуфиналите. Утре от 14.45 в Арена Самоков Шампион 2006 ще спори с Черно море Одесос за място на финала. Рилски спортист пък ще играе с Балкан в другата полуфинална двойка.

Двата тима започнаха равностойно, като по-често напред бяха самоковки. На почивката те водеха с 3 точки, а с добри минути малко преди края на третата част се откъснаха и с 10. Шампион свали 2 от пасива си, а със силна серия в последната четвърт се доближи само на точка.

Тогава на три пъти момичетата на Таня Гатева пропуснаха да отбележат от добри ситуации и сякаш това бе решаващо. След това Рилецо вкара два поредни коша и това даде психологически импулс на самоковки, които запазиха преднината си до края.

Никол Николова завърши с 21 точки, 7 борби и 5 асистенции за успеха, а с 14 точки и 8 борби се отчете Христиана Гелова. Полина Челенкова пък имаше важно присъствие в подкошието с 9 точки и 15 борби.

За Шампион 2006 с по 12 точки завършиха Петя Бояджиева и Антония Филипова, която хвана и 7 борби.

В другия мач от групата шампионът от миналата година Септември 97 взе първа победа след 91:71 над Хасково. Септемврийки тръгнаха силно в нападение в първите две части и тогава изковаха успеха. Тимът водеше с 59:25 на почивката и след това интрига нямаше.