Петя Бояджиева (сн. Sportsimages.bg)

Кадетките стигнаха до малкия финал

June 10, 2014

Кадетките на Шампион 2006 ще играят в малкия финал на първенството в Самоков. По-рано днес те отстъпиха на Черно море Одесос с 57-65. Утре от 13.00 часа в Арена Самоков съперник на Шампион 2006 ще бъде състава на Балкан, който загуби от Рилски спортист. Големият финал е между Рилски спортист и Черно море Одесос. И двата мача ще се излъчат пряко в BGbasket.com, Sportmedia.tv и Viasport.bg.

Шампион започна по-добре и поведе с 9-2, но серия от 8-0 за варненки им даде аванс. След това и двата тима си разменяха точки, а малко преди почивката софиянки водеха с 6 точки. Черно море обаче завърши със серия от 7-0, а начало от 14-3 на второто полувреме даде преднина от 14 точки на тима. Тя се запази и след третата част, а в последната черноморки удържаха и спечелиха мача.

Янина Тодорова завърши с 19 точки и 10 борби за успеха, а Валентина Христова добави 17 и 9 плюс 6 асистенции.

За Шампион 2006 с дабъл дабъл от 21 точки и 10 борби се отчете Петя Бояджиева.