(сн. Lap.bg)

Четвърто място за кадетите на Шампион 2006

June 11, 2014

Кадетите на Шампион 2006 завършиха на четвърто място в крайното класиране от държавното първенство в Самоков. В малкия финал момчетата на Лъчезар Коцев отстъпиха със 64-75 на Черно море Порт Варна. Така след каот започнаха с две победи шампионата баскетболистите на Шампион 2006 (16) допуснаха три загуби, но въпреки това застанаха на престижното четвърто място в крайното класиране.

През първата част играта бе равностойна, като варненци все пак имаха минимален аванс. През втората те се справяха още по-добре и дори дръпнаха с 11 точки. В последните четири минути обаче те нямаха кош и след серия от 10-0 Шампион 2006 се върна и намали на точка.

В началото на второто полувреме разликата се задържаше, но пък след серия от 10-2 за край на третата част, той дойде при 10 точки преднина за Черно море. В последната четвърт "моряците" поддържаха разликата така двубоят приключи в тяхна полза.

Мартин Коцев от Черно море завърши с трипъл дабъл от 17 точки, 11 борби и 10 асистенции. 13 точки пък отбеляза Наско Христов.

За Шампион 2006 с 31 точки и 10 борби приключи Даниел Божилов, а Николай Титков се отчете с 16 точки.