Ивайло Тонев (сн. Sportsimages.bg)

Успешен старт и за кадетите на Шампион 2006

November 10, 2014 | Superbasket.bg

Със шест неделни срещи от двете групи – А и Б стартира шампионатът за кадети (16) в столицата. 12 отбора са разпределени в две групи по 6 и през тази първа фаза на първенството ще играят по системата всеки срещу всеки в пет кръга, информира Superbasket.bg.

Кадетите на Шампион 2006 откриха региона с лесна победа над Академик 17 – 74-55. Още на почивката те имаха аванс от 18 точки – 42-24, а след 30 минути игра резултатът набъбна на плюс 29 – 63-34. Това позволи на Лъчо Коцев да пусне в игра всички свои баскетболисти, което доведе и до намаляване на резултата от страна на Академик 17 до крайното 74-55.

Отличи се Ивайло Тонев от състава на Шампион 2006, който завърши с 34 точки двубоя. Старши треньорът Коцев оостана доволен от всички свои състезатели в тази дебютна победа за сезон 2014/15 за възраст 1999/2000. Направи впечатление, че във всички отбори има баскетболисти от по-малката възрастова група – 2001/2002.

Втората среща предложи доста емоции и бе равностойна, но само  през първото полувреме. Накрая БУБА баскетбол победи с резултат 86-73 своя съперник от Лукойл Академик.

В група Б на състезанието БУБА баскетбол-2, съставен от набор 2000 се наложи над Ахил със 62-38, а Спортни таланти над Локомотив София с 51-38. В най-интересната среща в тази група Славия победи Академик МГУ с 51-47.

Идната неделя в група А срещите ще бъдат в зала Триадица - Шампион 2006 играе с БУБА баскетбол от 15.30, Лукойл Академик с Левски започват от 12.00, а 13.45 часа са ЦСКА с Академик 17.

ГАЛЕРИЯ ОТ СРЕЩАТА ШАМПИОН 2006 (16) - АКАДЕМИК 17 (16)