(сн. Sportsimages.bg)

С нови екипи момчетата на Шампион 2006 до 14 записаха нов успех

November 17, 2014 | Superbasket.bg

Отборите на Шампион 2006 и БУБА баскетбол продължават единствени без загуба в регион Витоша за 14-годишни. В четвъртия кръг изминалата събота те постигнаха поредните си победи и все още не познават вкуса на поражението, информира специализирания сайт за баскетбол Superbasket.bg.

Съставът на Шампион 2006 се наложи лесно над Академик 17 с 56-31, докато БУБА баскетбол се измъчи с Левски за крайното 55-51. Шампион 2006 е с 4 победи, докато БУБА баскетбол е с 3 и мач по-малко.

Програмата за деня в залата на Шампион на Ломско шосе стартира с мач между два тима без победа до този момент – Лукойл Академик и ЦСКА. „Червените“ обаче не успяха да отговорят и дерби среща не се получи. Съставът на Лукойл Академик записа първи успех за сезона с категоричното 94-57. С тази победа Лукойл Академик се изравни в класирането с други два тима в региона – Славия и Академик 17, които също имат по един успех.  Единственият тим без победа до момента в регион Витоша за момчета до 14 е ЦСКА.

Във вторият мач Шампион 2006 започна равностойно срещу Академик 17, но с течение на мача съставът на Лъчезар Коцев се разигра и заслужено се поздрави с поредната си победа за крайното 56-31. Момчетата на Шампион 2006 дебютираха в тази среща с нови красиви екипи.

Двубоят между БУБА баскетбол и Левски не бе особено привлекателен за гледане и предложи много брак. Играчите на БУБА баскетбол имаха предимство в резултата от началото на мача до края на третата четвърт. В последната след няколко успешни контраатаки Левски за кратко дори успя да поведе, но серия на възпитаниците на Емилия Кръстева отново ги изведе напред със 7 точки минути преди края. Левски само успя да съкрати преднината и да стигне до почетна загуба – краен резултат 55-51 за БУБА баскетбол. До този момент този отбор побеждаваше с по-големи разлики съперниците си. Единствената утеха за момчетата на Кръстева си остава, че въпреки неубедителната игра те се поздравиха с успех.

В група Б на регионалното състезание вторият тим на БУБА баскетбол имаше аванс от цели 6 точки минута и половина преди края на дербито със Спортни таланти НСА, но след щастливи стрелби на съперника от зоната за 3 точки мачът завърши с точка плюс за тях – 60-61. Така Спортни таланти продължават без загуба, а БУБА баскетбол-2 е на втора позиция с две победи и едно поражение.

Локомотив София постигна втора поредна победа, този път над Ахил със 70-44, докато първи успех за сезона за Олимпия след 49-41 над Академик МГУ.

В събота ще се играят срещите от следващия кръг на шампионата и в двете групи. Безспорно дербито в група А ще бъде между съставите на БУБА баскетбол и Шампион 2006 – единствени без загуба до момента. Мачът е в залата на стадион „Васил Левски“ на 22 ноември от 17.30 часа. Преди тях са ЦСКА и Академик 17 от 14.00, а Левски и Славия играят от 15.45.

ГАЛЕРИЯ ОТ СРЕЩАТА ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК (14) - ЦСКА (14)

ГАЛЕРИЯ ОТ СРЕЩАТА ШАМПИОН 2006 (14) - АКАДЕМИК 17 (14)