Калоян Георгиев (сн. Sportsimages.bg)

Втори успех за кадетите на Шампион, идва дербито с Лукойл

November 24, 2014 | Superbasket.bg

Третият кръг от шампионата на кадетите в София премина без изненади. Фаворитите успяха да вземат своето след като постигнаха лесни победи, пише специализирания сайт Superbasket.bg.

Най-малката постигната разлика в трите срещи от група А на турнира в регион Витоша бе 17 точки, въпреки че състава на Шампион 2006 имаше дори и по-голям аванс срещу отбора на Левски. Очертава се сериозна битка между кадетите на Шампион 2006 и Лукойл Академик идната неделя, която ще бъде за второто място в класирането в региона. Първото е за безспорния лидер за тази възрастова група – БУБА баскетбол.

Съставът на Шампион 2006 победи Левски със 76-59, но на практика бе решил изхода от мача още на почивката. През вторите 20 минути „сините“ успяха да намалят резултата и да направят загубата по-почетна. Добра подкрепа в лицето на Калоян Георгиев в тази среща получиха лидерите на тима Димитър Чакъров и Ивайло Тонев, но като цяло добре се включиха и останалите състезатели на отбора на Лъчо Коцев. Левски загатна за своя потенциал през второто полувреме, в което игра нелош баскетбол. Все пак усилията на този тим ще бъдат да се борят за четвъртото място в региона с тимовете на ЦСКА и Академик 17.

БУБА баскетбол не остави съмнения и в този кръг след като нанесе поражение на Академик 17 с 99-35. Въпреки отсъствието на своя основен плеймейкър Пламен Василев, баскетболистите на Мануел Марков и Борис Бракалов записаха своята трета победа като останаха на точка от трицифрен резултат в нея. Най-голямото затруднение в срещата, важащо за всички тимове в неделния кръг бе пода в зала „Триадица“, който бе като ледена пързалка вследствие мръсния паркет от събитие от предния ден. Триото Ангел Димитров, Иван Алипиев и Георги Илиев завърши с по 19 точки всеки за поредния успех. До края на първия етап БУБА баскетбол има за съперници съставите на ЦСКА и Левски, но изненади в тези мачове срещу тях трудно могат да станат.

Лукойл Академик записа своята втора поредна победа, този път срещу ЦСКА с резултат 71-51. Все пак дербито за тях си остава идната неделя, когато в залата на Шампион на 30 ноември от 13.15 съперник ще бъде едноименния отбор. Преди това от 11.45 играят ЦСКА и БУБА баскетбол, а програмата от 10.00 ще открият Академик 17 и Левски.

В група Б на регионалната надпревара дербито бе между отборите на БУБА баскетбол-2 и Спортни таланти НСА – единствените два тима без загуба преди тази среща. Успех с 58-52 записа вторият тим на БУБА баскетбол и с това оглави еднолично класирането с три победи от три мача. Славия и Ахил постигнаха идентични победи срещу Локомотив София с 68-51, съответно срещу Академик МГУ с 68-52.

Втората група ще играе срещите си от четвъртия кръг на стадион Васил Левски идната неделя. Мачовете започват в 15.00 – Локомотив София и Академик МГУ, следват от 16.30 Ахил и Спортни таланти и накрая от 18.00 БУБА баскетбол-2 и Славия.