Гергана Иванова (сн. Sportsimages.bg)

Девойките на Шампион 2006 излизат на върха след драма

December 03, 2014

Тройка на Гергана Иванова със сирената донесе победата на Шампион 2006 като гост над Септември 97 със 69-66. Мачът бе от петия кръг на А групата за девойки, а след него баскетболистките на Шампион 2006 са еднолично на върха с 9 точки след 4 победи и само една загуба до момента. Следват Черно море Одесос и Балкан с по 8 точки като варненки са единствени без загуба до момента.

Двубоят в столичната зала Септември оправда големия интерес и бе равностоен през цялото време. Двата тима си размениха по една четвърт през първото полувреме, а на почивката резултатът бе 35-36 - точка аванс за възпитаничките на Таня Гатева. След третата четвърт на таблото имаше равенство, а краят на драмата тепърва предстоеше. И двата тима желаеха победата, но най-резултатната в срещата състезателка Гергана Иванова накрая прекърши устрема на домакините и сложи точка на спора - 69-66 за Шампион 2006.

Иванова завърши с 25 точки за Шампион 2006, Петя Бояджиева добави 21, а Евгения Нацкина се отчете с 10.

Загубата бе трета за Септември 97, а в актива си те имат и 2 победи. С това постижение до момента те се намират на пета позиция.

На 7 декември във Варна ще се играе дербито между първите два тима в класирането - Черно море и Шампион 2006.