(сн. Bgbasket.com)

Трето място за кадетките на Балканиадата в Румъния

December 22, 2014 | Bgbasket.com

Кадетките спечелиха бронзово отличие на Балканската купа, която се провежда в Букурещ. На финала за третото място момичетата на Таня Гатева надиграха отново втория отбор на Румъния със 72-58, след като изиграха много оспорвано първо полувреме, но направиха много силна трета част, която им помогна да спечелят двубоя. Карина Константинова и Гергана Иванова за пореден път бяха с основна заслуга за успеха на националките като отбелязаха общо 46 точки за успеха на своя тим. Българките завършиха турнира с общо три победи и две загуби.

Мачът започна доста равностойно за двата отбора, но в края на първата част българките измъкнаха аванс от 6 точки. През втория период домакините от Румъния направиха обрат и поведоха  в резултата, а на почивката националките имаха аванс само от две точки при 31-29. Последва много силна трета част, в която нашите момичета подобриха играта си в нападение и вкараха цели 28 точки срещу само 10 за съперника и на практика това се оказа решаващо за изхода на мача, тъй като поведоха с двуцифрена преднина и до края задържаха преднината си. На моменти в последната част домакините намаляваха разликата, но това не бе от значение, защото кадетките вече имаха сериозна преднина и заслужено спечелиха двубоя за третото място в турнира.

Карина Константинова за пореден път блестеше със своите изяви и отбеляза 24 точки, открадна 8 топки и овладя 5 борби за победата на България. Втора по резултатност  бе Гергана Иванова, която отбеляза 22 точки.