(сн. Sportsimages.bg)

Юношите на Шампион 2006 с разгромен успех

February 16, 2015 | Superbasket.bg

В събота в залата на стадион Българска армия станахме свидетели на първия пролетен кръг от шампионата за юноши до 19 годишна възраст в София. Той бе шести от началото на първенството, а до края остават още само три. И петте срещи от кръга завършиха с убедителен резултат в полза на по-добрите състави, което за пореден път доказва колко безсмислени мачове се играят. Най-малката разлика за победителите в срещите от събота бе 17 точки, информира специализираният сайт Superbasket.bg.

Лидерът в класирането Левски не остави никакви шансове на Лукойл Академик и го би с внушителна разлика от 21 точки – 74-53. Това бе шеста победа за момчетата на Иван Гогов, които до момента не познават вкуса на загубата през този сезон.

Най-резултатен за победителите стана Йордан Минчев с 19 точки, а Спас Николов добави 17. За тимът от Правец 19 точки отбеляза Цветомир Акимов, а с 11 е Драгомир Енчев.

БУБА баскетбол победи с 55 точки Славия – 86-31 като през второто полувреме дори пожали съперника си. Мануел Марков завъртя състава като накрая игра с голяма част от кадетите на клуба. Възпитаниците му вече имат натрупани 5 победи и само една загуба, което ги нарежда втори в таблицата.

Шампион 2006 също имаше лесна задача, а разликата от 41 точки в тяхна полза 73-32 дори изнерви баскетболистите на Академик МГУ и накрая се стигна до неприятни сцени. Шампион 2006 също има 5 победи и 1 загуба, но тя е от директния съперник със същия актив – БУБА баскетбол.

Загубата смъкна Лукойл Академик на четвъртото място с баланс до момента 4-2, с което се изчерпват отборите с положителен актив.

В оставащите три кръга до края на този етап от шампионата има общо 15 мача, но само два от тях са със сериозно значение за челото в класиране. И в двата от тях играе Левски, а съперници последователно ще им бъдат БУБА баскетбол и Шампион 2006.

Двубоят, чакван с голям интерес идната седмица между съставите на БУБА баскетбол и Левски ще бъде отложен, тъй като основни играчи от двата тима – Николай Русимов, Йордан Минчев, Спас Николов и Алекс Уандие ще бъдат с мъжкия отбор на „сините“ в Плевен за участие в турнира за Купата на България.